DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2019 SZCZAWIEŃSKICH SKRZATÓW I MŁODZIKÓW – BYTOM, POZNAŃ

Wrzesień będący ostatnim miesiącem startowego sezonu w kategoriach młodzieżowych obfitował w drużynowe sukcesy zawodników Klubu Tenisowego Szczawno Zdrój bowiem to właśnie wtedy organizowane są finały Drużynowych Mistrzostw Polski w różnych kategoriach. Szczawieńskie stowarzyszenie przystąpiło do rywalizacji  drużynowej w dwóch kategoriach wiekowych skrzatów U12 oraz młodzików U14. Zmagania rozpoczęły się turniejami eliminacyjnymi rozgrywanymi przed wakacjami, o których wcześniej informowaliśmy, a które miały na celu wyłonienie najlepszych ośmiu drużyn w każdej z kategorii. Drużyny KT Szczawno przeszły jak burza przez eliminacje gwarantując sobie udział we wrześniowych finałach. 

Najpierw bo 5-8.09 do rywalizacji przystąpili Młodzicy, którzy na finały organizowane w Poznaniu pojechali w składzie 1.Gabriel Wójcicki 2. Bruno Kokot 3.Antoni Pankowski 4.Olaf Wiśniewski 5.Krystian Pniewski oraz kapitan Robert Kosiński. Nasi zawodnicy pokonując w pierwszy dzień turnieju ekipę z Bytomia zapewniła sobie awans do najlepszej czwórki. I ta pozycją nasza ekipa musiała się zadowolić bowiem o awans do najlepszej dwójki ulegliśmy późniejszym v-ce mistrzom MKS Andrychów a w walce o brązowy medal przegraliśmy z mocna drużyną z Bielska Białej. Mistrzem w U14 został AZS Poznań. Czwarte miejsce w Polsce do duży sukces szczawieńskich młodzików. GRATULUJEMY!

W kolejnym tygodniu 13-15.09 w Bytomiu rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski w kategorii skrzat U12. W tej kategorii wiekowej to właśnie szczawieńska drużyna w składzie 1. Alan Ważny 2. Dawid Lewandowski 3. Filip Kosiński 4.Jan Kluczyński 5.Goran Burbo oraz kapitan Robert Kosiński rozstawiona była z numerem pierwszym. Nasi zawodnicy doskonale odnaleźli się w roli faworyta bowiem z kompletem zwycięstw pokonali najpierw MKT Łódź potem Górnika Bytom by w finale zwyciężyć w meczu z SKT Promasters Szczecin i zapewnić sobie zasłużony tytuł MISTRZA POLSKI U12 2019.

GRATULUJEMY!!!

GALERIA DMP SKRZATÓW – KLIKNIJ

GALERIA DMP MŁODZIKÓW – KLIKNIJ

Leave a reply


Warning: getimagesize(/wp-content/uploads/2015/04/FB-ikona.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/rsvp/ktszczawno.pl/public_html/wp-content/plugins/be-it-facebook-sidetab/include/frontend.php on line 33