Kolejny weekend z sukcesami szczawieńskich tenisistów 17-19.03.2018

Do bardzo udanych mogą zaliczyć miniony weekend szczawieńscy tenisiści ziemni. Rywalizowali oni w trzech kategoriach. Zacznijmy od najstarszych czyli kadetów, którzy rozgrywali zawody w Szczawnie Zdroju – Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny. W całym turnieju singlowym triumfował Jan Kuźniar z Żarowa a wysokie trzecie miejsce wywalczył nasz zawodnik Hubert Sajdak ex equo z Marcelem Dzieło KKT Wrocław. Również w WTK Kadetów tyle że w Sobocie koło Poznania wystąpiła Zuzanna Żygadło zajmując siódme miejsce.
W kategorii młodzik w czeskim Jabloncu nad Nisou grał Gabriel Wójcicki. Turniej ten był wysokiej rangi B a Gabryś dostał się się do main draw z dziką kartą. Nasz zawodnik mimo wysokiej stawki i poziomu zdołał wygrać jeden mecz odpadając w następnym. Również w kat młodzik nasi zawodnicy wystąpili w Ścięgnach koło Karpacza. W rywalizacji chłopców ponownie bezkonkurencyjny okazał się Antoni Pankowski KT Szczawno Zdrój, który pewnie triumfował w całej imprezie!!! Warto dodać iż to drugie zawody pod rząd w Ścięgnach wygrane przez Antka. W zmaganiach dziewcząt siódmą pozycję wywalczyła Asia Zagaja KT Szczawno Zdrój.

W kategorii skrzat zawodnicy KT Szczawno wybrali się na dwa turnieje. W ogólnopolskich zawodach w Puszczykowie wystąpił Jan Kluczyński, który w singlu dotarł do fazy ćwierćfinałowej natomiast w deblu grając w parze z Kasprem Kulpą z Lubina wywalczył wysokie trzecie miejsce. Warto dodać iż właśnie Kasper będzie zawodnikiem wypożyczonym do drużyny szczawieńskich skrzatów na zmagania Drużynowych Mistrzostw Polski 2018 w sezonie letnim za co już dziś dziękujemy włodarzom Top Tenis Lubin. W Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Legnicy wystąpili Goran Burbo, Mikolaj Huszczo oraz Filip Kosiński. Goran i Mikolaj dotarli do drugiej rundy natomiast podwójnym (singiel i debel) triumfatorem imprezy został Filip Kosiński KT Szczawno Zdrój. Partnerem deblowym i finałowym przeciwnikiem Filipa był Jakub Rozmus z Głogowa.
Gratulujemy!!!

foto Ściegny – p. Maczuga

Leave a reply


Warning: getimagesize(/wp-content/uploads/2015/04/FB-ikona.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/rsvp/ktszczawno.pl/public_html/wp-content/plugins/be-it-facebook-sidetab/include/frontend.php on line 33