TOP5 zakładów na tenis

Tenis to bez cienia wątpliwości sport, który przyciąga do siebie nie tylko fanów rywalizacji, ale też miłośników obstawiania zakładów wzajemnych. Wynika to m.in. z faktu, że turnieje tenisowe rozgrywane są praktycznie przez cały rok, przez co gracze zawsze mają dostęp do wielu atrakcyjnych selekcji głównych oraz podtypów. Jakie więc są najpopularniejsze zakłady na biały sport? Zapraszamy do lektury.

Tenis to jeden z ulubionych sportów wszystkich graczy bukmacherskich. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ zakłady na mecze tenisowe znaleźć można każdego dnia w ofercie każdego renomowanego bukmachera. Pod tym względem biały sport ma przewagę nad piłką nożną, której mecze rozgrywane są najczęściej w weekendy lub w środku tygodnia przy okazji pucharów. Które zatem selekcje na tenis cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród amatorów typowania?

Typuj tenisowe wygrane

Zdecydowanie najczęściej wybieranymi zakładami na tenis są te dotyczące najważniejszych rozstrzygnięć, a więc kto wygra dany pojedynek. Tutaj macie więc aż 50% szansę prawidłowe wskazanie zwycięzcy. Oczywiście wynika to z faktu, że gra nie może zakończyć się wynikiem remisowym, co automatycznie oznacza, że prawdopodobieństwo wygranej nie wynosi 33% jak w przypadku typowania piłki nożnej, ale właśnie aż 50%. Ogromne zainteresowaniem tym rodzajem selekcji tenisowych wiąże się również z tym, że to one pojawią się w każdej ofercie bukmacherskiej jako pierwsze – dopiero w dalszej kolejności dodawane są podtypy.

Obstawiaj zakłady na liczby

Jako drugi najpopularniejszy rodzaj typów na tenis wskazać można zakłady under/over. Te najczęściej odnoszą się do liczby gemów, ponieważ to właśnie one zapewniają graczom największe możliwości. Na co więc pozwalają Wam takie selekcje? To proste – na wytypowanie, czy w danym meczu suma gemów będzie mniejsza czy np. większa niż 18.5. Wśród typów na sumy znaleźć można równie te związane z osiągnięciami danego zawodnika – czy np. Huber Hurkacz wywalczy przynajmniej 12.5 gema. Oczywiście takie zakłady bukmacherzy online dopisują również do innych części meczu, czyli setów.

W tenisie nie unikaj handicapów

Na pojedynki tenisowe niejednokrotnie zawierane są też zakłady handicapowe, w których dany zawodnik już na starcie otrzymuje pewną przewagę gemów lub nawet setów. Przekładając to na zrozumiały język można uznać, że tzw. underdog dany mecz rozpoczyna od razu z dodatnim dorobkiem gemów lub setów. Naturalnie możliwa jest również zupełnie odwrotna sytuacja, kiedy to faworyt od razu obciążony jest ujemnym bilansem w poszczególnych punktach.

Betuj dokładny wynik w tenisowych meczach

Miłośnicy tenisa bardzo często sięgają także po zakłady na dokładny wynik, które mają w sobie sporą dozę ryzyka, ale też swoje zalety. Główną z nich jest wysokość kursów bukmacherskich umożliwiająca sięganie po naprawdę wysokie wygrane. W nich praktycznie każdy scenariusz opatrzony jest mnożnikiem większym niż 2.00, a wielu wypadkach nawet znacznie wyższym – sięgającym nawet 6.00.

Puszczaj typy na statystyki

W ostatnim czasie coraz częściej amatorzy białego sportu sięgają po selekcje statystyczne. To właśnie bowiem one pozwalają na pełne rozwinięcie skrzydeł i urozmaicanie kuponów bukmacherskich. I tak swoich sił spróbować możecie w typowaniu, który zawodnik wykona więcej asów serwisowych, a nawet jaka będzie ich liczba. Ponadto tego typu zakłady dają szansę na wytypowanie ogólnej liczby przełamań, podwójnych błędów oraz czy break pointów, a to są z pewnością kuszące opcje.

Powyżej przedstawiliśmy najczęściej wybierane selekcje na tenis zarówno przez początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy. Nie oznacza to jednak, że inne rodzaje zakładów są przez nich zupełnie omijane, bo jest zupełnie odwrotnie. W związku z tym na kuponach SOLO i AKO typerów bez problemu znaleźć można typy parzyste/nieparzyste, zakłady na sety czy w końcu selekcje łączone.

Leave a reply