Trofea w ogólnopolskich turniejach U12, U14, U16 – 19-21.09.2020

Doskonały weekend 19-21.09 maja za sobą młodzi tenisiści KT Szczawno Zdrój. Startowali oni głównie w turniejach ogólnopolskich aż w trzech kategoriach wiekowych w różnych lokalizacjach w całej Polsce. Zacznijmy od najmłodszych:

W kategorii Skrzat – U12 w OTK w Złotoryi wystąpił Marcel Guziński. Marcel w singlu dotarł do fazy półfinałowej zajmując ostatecznie 3 miejsce w całym turnieju. W deblu nasz zawodnik grając w parze z Mikołajem Wojewódzkim z Legnicy dotarł do finału gdzie dopiero po supertiebreaku uległ parze Skarżyński/Urban. 

Grad medali posypał się w kategorii Młodzik U14 bowiem nasi zawodnicy startowali jednocześnie w dwóch turniejach OTK. W Olsztynie z powodzeniem wystąpił Jan Kluczyński KT Szczawno Zdrój, który pewnie triumfował w singlu pokonując w finale Jana Nowackiego z Warszawy. Obaj panowie Kluczyński/Nowacki nie mieli sobie równych w turnieju deblowym. Tymczasem w Pobiedziskach w turnieju tej samej rangi wystąpił Filip Kosiński, który singlowo powtórzył wynik Janka wygrywając cały turniej. Filip w finale pokonał Macieja Słowika ze Szczecina.

Ciekawie było również w kategorii Kadet U16. Tutaj nasi zawodnicy Gabriel Wójcicki oraz Antek Pankowski występowali w Pszczynie. Antek singlowo oraz deblowo zaliczył ćwierćfinał natomiast Gabryś w singlu wywalczył 3 miejsce ulegając dopiero w supertiebreaku zaprzyjaźnionemu Nikodemowi Barcikowi z Bytomia. W kategotii U16 równiez udany wyjazd zaliczyła Klaudia Owcarz grająca w turnieju WTK w Grodzisku zaliczając półfinał singla.

gratulujemy!!!

Leave a reply


Warning: getimagesize(/wp-content/uploads/2015/04/FB-ikona.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/rsvp/ktszczawno.pl/public_html/wp-content/plugins/be-it-facebook-sidetab/include/frontend.php on line 33