Udany weekend dla szczawieńskich zawodników – Grodzisk Mazowiecki, Pszczyna, Szczawno Zdrój – 23-25.11.2019

Za nami kolejny bardzo intensywny weekend startowy zawodników Klubu tenisowego Szczawno Zdrój.

Na mocne zawody rangi ogólnopolskiej kadetów (do lat 16) zdecydował się nasz (jeszcze młodzik) Antoni Pankowski. W singlu Antek po trzysetowym pojedynku musiał uznać wyższość dwa lata starszego Dawida Kaszubowskiego lecz w deblu grając w parze z Jakubem Gogulskim z AZS Poznań dotarł aż do ścisłego finału gdzie po bardzo zaciętym meczu rozstrzygniętym dopiero supertiebreakiem ulegli parze Kaszubowski/Mackiewicz.

Na start w ogólnopolskich zawodach Super Seria młodzików (do lat 14) w Pszczynie zdecydował się Jan Kluczyński KT Szczawno Zdrój (jeszcze skrzat -12 lat). Janek w singlu uległ Mikołajowi Kowalowi AZS Poznań lecz w deblu grając w parze z Mateuszem Mitoniem z Fakro Nowy Sącz dotarł aż do ścisłego finału zajmując ostatecznie wysokie drugie miejsce w całych zawodach deblowych.

Tymczasem w Szczawnie obok opisywanego w osobnym artykule turnieju tenis10 Kajtek Cup vol.1 rozegrano wojewódzkie zawody młodzików (do lat 14). Tutaj zawodnicy KT Szczawno również mocno zaznaczyli swoją obecność. W turnieju dziewcząt trzecie miejsce w singlu oraz drugie w deblu (w parze z Amelią Stochniał) zaliczyła nasza Klaudia Owczarz. W turnieju chłopców kolejny raz (drugi z rzędu) najwyższy stopień podium zaliczył Filip Kosiński pokonując w finale Kaspra Kulpę z Lubina. Obaj chłopcy grając razem w parze zaliczyli również finał debla. GRATULUJEMY!!!

Leave a reply


Warning: getimagesize(/wp-content/uploads/2015/04/FB-ikona.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/rsvp/ktszczawno.pl/public_html/wp-content/plugins/be-it-facebook-sidetab/include/frontend.php on line 33