US Szczawno Zdrój 6-7.10.2018 – rozegrany

W miniony weekend na szczawieńskich kortach rozegrano ostatni turniej cyklu Szczawieński Wielki Szlem. Zmagania toczyły się przez cały sezon letni rozgrywając wzorem prawdziwego Wielkiego Szlema 4 turnieje – kwiecień Australian Zdrój, maj – Roland Szczawno, czerwiec – Wimbledon Zdrój i ostatni US Szczawno. Dzieci oprócz nagród za poszczególne turnieje zbierały punkty do klasyfikacji generalnej a po ostatnich zawodach cyklu wyłoniono triumfatorów całej zabawy (klasyfikacja poniżej).

US Szczawno tak jak pozostałe turnieje rozgrywany był w czterech kategoriach: niebieska, czerwona, pomarańczowa oraz zielona. Każda z kategorii regulaminowo dostosowana jest do wieku oraz umiejętności dzieci. W kategorii niebieskiej pierwsze miejsce wywalczył Kajetan Kosiński przed Iwo Hupało oraz Ignacym Mataczyńskim (wszyscy KT Szczawno Zdrój). Pośród „czerwonych” triumfował Beniamin Babczyński z STZ Polkowice przed Martyna Dudą z TOP Tenis Lubin i Filipem Nowakiem z STZ Polkowice. U „pomarańczowych” rywalizacja toczyła się dwutorowo. W turnieju A najlepszy był Adam Łukasiewicz z GTT Głogów, drugie miejsce wywalczył Szymon Adamczyk z TOP TENIS Lubin a trzecie Kamila Łęska z GTT Głogów. W turnieju B „pomarańczowych” najlepszy był Marcel Gołębiowski przed Laurą Głód i Aleksandra Winsz (wszyscy KT Szczawno Zdrój). W najstarszej kategorii zielonej (do lat 10) wygrała Oliwia Dróżdż KT Szczawno przez Michałem Nadałą GTT Głogów i Nadią Ptak  AS Wrocław.

galeria US SZCZAWNO ZDRÓJ – KLIKNIJ

KLASYFIKACJA GENERALNA SZCZAWIEŃSKI WIELKI SZLEM:

Leave a reply


Warning: getimagesize(/wp-content/uploads/2015/04/FB-ikona.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/rsvp/ktszczawno.pl/public_html/wp-content/plugins/be-it-facebook-sidetab/include/frontend.php on line 33