Wójcicki, Lewandowski i Kosiński z tytułami w zmaganiach TennisEurope – Grecja, Chorwacja – 23-29.03.2019

W minionym tygodniu startowym zawodnicy KT Szczawno Zdrój próbowali swoich sił w zmaganiach rangi europejskiej. Do Grecji na zmagania U14 poleciał Gabriel Wójcicki. Gabryś w singlu pokonał już w pierwszej rundzie rozstawionego Jana Horaka z Czech, w drugiej faworyzowanego Francuza Camille Chantron by w trzeciej rundzie po walce uznać wyższość Greka Vladimira Holbana. Jeszcze lepiej Gabrysiowi poszło w zmaganiach deblowych gdzie grając w parze z Adrianem Smaterem z Warszawy dotarł aż do finału całej imprezy. Decydujące starcie rozstrzygnęło się dopiero w supertiebreaku gdzie 10/7 lepsza była grecka para Vasilakis/Holban. W tym samym czasie w Chorwacji zawodnicy KT Szczawno Dawid Lewandowski i Filip Kosinski rywalizowali na zawodach 1 kategorii do lat 12. Na starcie stanęło wielu czołowych zawodników w swoich krajach. Dawid Lewandowski w pierwszej rundzie pokonał trzeciego Słoweńca Matic Hribar, w drugiej bułgarskiego zawodnika nr dwa Robena Gavaniego by w trzeciej uznać wyższość serbskiego lidera Ognjen Milic. W rozgrywkach singlowych Filip w pierwszej rundzie musiał walczyć z Mistrzem Słowacji Matej Markovic i po zaciętym meczu uległ a w dalszej fazie turnieju wystepował w drabince consolation. Tutaj Filip pokonał Chorwata Vito Cerezina oraz czwartego Słoweńca Gasper Matijasic by w półfinale uznać wyższość Mistrza Szwecji William Reichtman Vinciguerra. Dawid i Filip grając razem w parze wystąpili w turnieju deblowym gdzie wywalczyli wysokie trzecie miejsce przegrywając w półfinale z utytułowaną parą rumuńską Batin/Pielanu, która triumfowała w całych zawodach.