MUSZYNA 2019

MUSZYNA 2019 – OBÓZ PRZYGODOWY

TERMIN:
10.08-20.08.2019

TRANSPORT:
autokar turystyczny

Muszyna – uzdrowisko w Beskidzie Sądeckim, niedaleko Krynicy Górskiej. Położone w kotlinie na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego stanowi wspaniałą bazę wypadową do organizacji wycieczek pieszych i rowerowych.


⇒ DLA KOGO?

Obozy przeznaczone dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Bogaty program zapewnia, że na obozie w Muszynie nie ma ani chwili na nudę. Rodzaj i czas zajęć jest określony w programie, który zapewnia maksymalną ilość wrażeń dla każdego z uczestników. Obóz ma za zadanie rozwijać wśród uczestników umiejętność pracy w grupie (team building) zapewniając jednocześnie dobrą zabawę oraz ucząc zasad bezpieczeństwa przy uprawianiu dyscyplin proponowanych w programie.

♥ zobacz jak bawiliśmy się w poprzedniej edycji! (KLIKNIJ)

⇒ CO? 

Uczestnikom programu „Fabryka adrenaliny” zagwarantujemy pełny emocji program: prawdziwe wyprawy na quadach, paintballowi gry scenariuszowe, spływ pontonem po rzece, nocleg w namiocie poza terenem ośrodka, zajęcia na strzelnicy. Jeśli wybierzesz program tenisowy gwarantujemy profesjonalne zajęcia z trenerami tenisa na kompleksie 9 kortów tenisowych z użyciem najlepszych rakiet tenisowych.

 1.  Quady: to pojazdy na każdą drogę łączące w sobie cechy samochodu terenowego i motoru, umożliwiają bezpieczne poruszanie się w każdym, nawet bardzo trudnym górskim terenie. Uczestnicy zapoznają się z obsługą pojazdów, będą mogli poznać ich możliwości w trzech wycieczkach terenowych (3 razy po 2 godziny).
 2. Paintball: to niezwykle emocjonująca gra, która uczy współdziałania w grupie oraz podejmowania decyzji w niezwykłych i szybko zmieniających się warunkach; uczestnicy po zapoznaniu się ze sprzętem, wezmą udział w trzech rozgrywkach scenariuszowych o zróżnicowanym stopniu trudności, od prostej na polu paintballowym do skomplikowanej i złożonej gry w terenie górskim (3 razy po 2 godziny).
 3. Rafting: spływ pontonem na trasie Muszyna – Żegiestów Łopata Polska – 3,5 godziny. Najpopularniejsza trasa spływu Popradem. Doskonała do przebycia w czasie między posiłkami. Daje możliwość poznania charakteru Popradu. Na długim odcinku przebiega wzdłuż drogi i linii kolejowej. Przy końcu spływu płynie się jednym z najpiękniejszych odcinków rzeki – zakolami wyznaczającymi dwie Łopaty – Polską i Słowacką. Długość trasy 13,6 km. ( dla uczestników od 10 roku życia, w razie mocnych opadów deszczu i wysokiego stanu wody zajęcia się nie odbędą, w zamian zajęcia zastępcze).
 4. Zajęcia survivalowe: uczą młodych ludzi pokonywania trudności w sytuacjach niecodziennych i oswajają z przestrzenią; uczestnicy będą pokonywać most linowy na wysokości, budować wieżę, zjeżdżać na linach (tyrolka), posiądą umiejętność obsługi uprzęży alpinistycznej oraz wiązania odstawowych węzłów (3 razy po 2 godziny).
 5. Wyprawa przetrwania: uczestnicy odbędą wyprawę w góry ze scenariuszem i noclegiem w namiocie wojskowym. W czasie wyprawy będą pokonywać koryto górskiej rzeki, budować schronienie, przygotowywać posiłek oraz posiądą wiedzę na temat zachowania się w czasie wyprawy w góry. (rozpoczęcie po obiedzie, zakończenie przed śniadaniem dnia następnego).
 6. Strzelanie: z różnych odległości oraz do ruchomego celu. Zajęcia uczą obchodzenia się z bronią oraz szczególnych zasad panujących na strzelnicy (3 razy po 2 godziny).
 7. Basen: zajęcia na basenie. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach na basenie otwartym (na terenie ośrodka bez
  ograniczeń, 2 razy wyjście na duży basen).
 8. Rowery górskie: trzy wycieczki w góry w terenie o różnej skali trudności od łatwej do trudnej. Uczestnicy nauczą się szczególnych właściwości roweru górskiego, jego zastosowania w terenie oraz zasad bezpieczeństwa w czasie wycieczek, (3 razy po 2 godziny).
 9. Tracking i orientering: zajęcia, podczas których uczestnicy nauczą się czytania mapy i posługiwania się kompasem. Po takim treningu nie będzie problemu z odnalezieniem drogi w lesie czy odbyciem biegu na orientację (3 razy po 2 godziny).
 10. Gry zespołowe i zajęcia ogólnorozwojowe: zajęcia z poszczególnych dyscyplin sportowych takich jak: piłka nożna, koszykówka, piłka siatkowa, unihokej, lekka atletyka. Zajęcia będą się odbywać na boiskach otwartych i w hali.
 11. Pierwsza pomoc przedmedyczna: czyli nauka podstawowych zasad postępowania w ratownictwie medycznym takich jak: reanimacja, postępowanie w razie omdlenia, tamowanie krwotoku, unieruchamianie złamanych kończyn.

 

⇒ GDZIE?

W Ośrodku Alpina Sport w sercu Złockiego w pokojach 2, 3, 4 osobowych oraz studio 2+4 z łazienkami. Bezpieczny obiekt z monitoringiem i ochroną. Ośrodek to jeden z nielicznych w Polsce centrów aktywnego wypoczynku o tak bogatym zapleczu sportowym. Na obszarze 3000m2 zlokalizowanych jest 9 kortów tenisowych, 2 boiska wielofunkcyjne ze sztucznej trawy, boisko do piłki nożnej, siatkówki plażowej, basen otwarty, strzelnica, tor do jazdy na quadach, pole paintballowe, wieża do zajazdu na linie, most tybetański oraz wiele innych atrakcji.

⇒ INNE

Zakwaterowanie: 10 noclegów .
Wyżywienie: całodzienne(3 posiłki + podwieczorek). Śniadanie i kolacja o dużym urozmaiceniu – stół szwedzki, obiad i podwieczorek serwowany w klimatyzowanej restauracji. Prowiant na drogę powrotną do domu.
Transport: autokar turystyczny
Ubezpieczenie: po stronie organizatora

Na wyjazd należy zabrać: śpiwór na nocleg w namiocie podczas wyprawy – dotyczy uczestników kolonii i obozu Fabryka Adrenaliny”, nakrycie głowy, buty do chodzenia po górach, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter lub polar. Na kolonie i obóz tenisowy – obuwie sportowe i dres.

Każdy uczestnik obozu otrzyma: pamiątkowy dyplom za uczestnictwo, płytę CD ze zdjęciami obozowymi i koszulkę z pamiątkowymi nadrukami.

Cena: 1950 zł

⇒ DO POBRANIA

OBOZOWE WSPOMNIENIA Z POPRZEDNICH LAT: